Dragon ball Transformation

Jest to PBF o dragon ball , w którym staje się on realnym.


#1 2011-02-20 12:56:27

Inkognito

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-19
Posty: 10
Punktów :   

3.Trening,itp,itd

1. Treningi Statystyk:
Na wielu forach aby dostać lvl, a co za tym idzie punkty statystyk należy napisać długi i wyczerpujący trening w którym to opisujecie jakąś krótką historyjkę z życia waszej postaci. Na naszym forum jest zupełnie inaczej.
W ciągu całego tygodnia macie 10h treningu dzięki któremu zdobywacie staty. Wygląda to mniej więcej tak, że piszecie posta w odpowiednim dziale i stworzonym przez siebie temacie:
Gdy odbywa się trening wasza postać nie może się poruszać w lokacjach oraz komunikować z innymi gdyż trening to część integralna gry.
Jeśli nie skończyliście treningu w jednym tygodniu, nie ma możliwości skończenia go w następnym, więc godziny przepadają. Chyba, że napisaliście o nieobecności w specjalnym dziale.
Kolejną sprawą jest to, że kochani zaczynacie trenować a nawet nie rzuciliście postu na rozpoczęcie za co będę surowo karał obcinając godziny treningu.
Cytat:
1 POST
Rozpoczynam trening, 22:30

2 POST
Kończę trening, 23:30.
1 godzina

Za jedną godzinę treningu otrzymujecie 1 pkt w swoje statystyki. Gdybyście Trening skończyli o 23:00 nie otrzymacie żadnego pkt gdyż musi to być pełna godzina. Tak samo w przypadku gdybyście skończyli trening o 00:20, nie otrzymacie 2 pkt w staty tylko 1. Dopuszczalny margines błędu przy kończeniu treningu to 1-2 minuty.


2. Treningi Technik:
Aby osiągnąć wymarzoną technikę, należy najpierw odpowiednio przygotować się. Do tego służy trening, który zużywa punkty z tej samej puli co na treningi do statystyk. Tak jak w poprzednim treningu obowiązuje zasada: 1 godzina treningu = 1 punkt. Ilość godzin przeznaczonych na naukę danej techniki rozpisana jest przy każdej z nich (w wymaganiach). Tutaj o tyle sprawa jest ciekawa, że nie trzeba od razu przeznaczać całej puli punktów na doskonalenie techniki. Można rozłożyć na wygodne raty, ale wskazane jest uwzględnienie ilości przebytych godzin w każdej z rat (przykładowo dwa razy po pięć godzin, gdy czas trwania wynosi 10 godzin itp).
Również i w tym przypadku należy kierować się powyższym schematem dotyczącym pisania postów.
Treningi technik jak same wskazuje powinny być inne niż normalne to też od graczy się wymaga jak na poprzedniej erze forum by rzeczowo opisać dany trening i przybliżyć w nim jednocześnie jak poszczególne etapy wyglądały.
Czyli najprościej nie za długie opowiadanie kończące trening. Pisze to gdyż niektórzy zabierają się do treningu technik, a widocznie opisanie nauki techniki w 3 linijkach czy tam 4 gdzie jest 20 wyrazów jest czystym nietaktem. Tak więc trenujemy i staramy się ładnie to ujmować za każdym razem by oszczędzić sobie i nam nerwów.
Uwaga: trenuje się jedną technikę na tydzień!


3. Jak rozpisać Treningi Technik ?
Zadaj sobie 10 pytań:
1. Co to za technika?
2. Do czego służy?
3. Do czego Ci się przyda?
4. Dlaczego akurat tą?
5. Jak zachowałem się na treningu?
6. Jak ją wykonuję (początek, rozwinięcie, zakończenie)?
7. Czy od razu ją umiem? Jeśli nie to co stoi na przeszkodzie i jak sobie z tym dajesz radę?
8. Jak "kręci się" Ki w ciele, czy czujesz osłabienie, relaks?
9. Czy jesteś zadowolony z efektów pracy?
10. Opis ostatecznej, doskonałej formy techniki.
Trenujemy jedną technikę tygodniowo.


4. Zdobywanie przemian:
Przemianę, a więc przejście w inną, doskonalszą formę swojej rasy, trzeba opisać nadzwyczaj szczegółowo i się przy tym postarać. Transformację można przejść na różne sposoby - od banalnych i prostych, po skomplikowane i wycieńczające. Należy przy tym pamiętać, aby przemiana była uzasadniona konkretnymi powodami. Gracz powinien opisać zmianę, jaka w nim nastąpiła, uczucia, jakie nim kierowały przy tej zmianie oraz sposób, w jaki sobie z tym poradził (bądź nie poradził), a także jak jego sylwetka zmieniła się po dokonaniu przemiany. A więc, skracając, należałoby sobie zadać pytania, podobnie jak w treningu techniki:
1. Co robiłem tuż przed przemianą?
2. O czym pomyślałem/co mnie zmotywowało do przyjęcia lepszej formy?
3. Jakie uczucia towarzyszyły transformacji?
4. Jak sobie z nimi poradziłem (albo nie poradziłem)
5. Dlaczego potrzebna mi była transformacja?
6. Jak ona wpłynęła na moje wnętrze? Co poczułem, gdy się dokonała?
7. Jak moja sylwetka zmieniła się po dokonaniu przemiany?
8. Jestem zadowolony z moich umiejętności po przemianie?
9. Co teraz jestem w stanie zrobić? Czego jeszcze nie osiągnąłem?
10. Jaki cel towarzyszyć mi będzie po przemianie? Czy ten sam, co wcześniej? A może całkiem zmienię nastawienie do świata?
Opis przemiany powinien być bardzo wyczerpujący!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ib4um.pun.pl www.shippuudenonline.pun.pl www.kokoszkamt2.pun.pl www.rk-hh.pun.pl www.rudolfik-ekonomiczna.pun.pl